Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Sorunlarımıza Çözüm Arıyoruz


image_pdfimage_print

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem ile bir araya geldik!

Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucu Üyesi Derneklerden Türk Medikal Radyoteknoloji Derneğini temsilen yönetim kurulu üyesi Hasan Cantürk,  Fizyoterapistler Derneği Temsilen Prof. Dr. Tülin Duger, Radyoterapi Teknikerleri Derneği Funda Kayacı, Türkiye Diyetisyenler Derneğini Temsilen Nevra Koç, Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneğini Temsilcisi ile Çalışma Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i çok samimi bir ortamda ziyaret ettik.

Bu toplantıda ;

  • 3600 Ek Göstergenin Sadece Hemşirelere Verilmemesi Gerektiğini ,bu konuda her ne kadar sağlık profesyonelleri Hemşire ve Ebe’nin yanında azınlık gibi gözüküyor olsa da bu konu bizim hassas olduğunu belirttik ve tüm sağlık bölümlerine açıkça verilmesi gerektiğini gündeme getirdik.
  • Döner Sermaye çalışmamızı gösterdik ve sağlık çalışanlarına genel butceden sadece yüzde 3 dağıtıldığını gösteren belgeleri ilettik,kendisi bu konuda Sağlık Bakanı ile görüşeceğini söyledi.
  • Özellikle Hizmet Alımı yapılan bölümler de işkur üzerinden alınan personellerin üç ay dolduktan sonra işten çıkarılması konusu ve asgari ücretin belli bir oranında maaş ile başlaması gerektiğini belirtik.
  • 2008 öncesinde Fiili Hizmet Mağduru Özel Sektör ve Kamu Çalışanlarının Gündeminde olan fiili Hizmet Suresinin 90 gunden yatmaması hakkında Görüş Bildirdik,ne yazık ki bu konuda istediğimiz olumlu havayı yakalayamadık.
  • Özellikle Radyasyonlu ortamlar da çalışanların Kanser Vakalarının arttığı bir dönemde olduğumuzu ,bunla ilgili çalışmalar yapılması gerektiğini belirttik.

Türk Medikal Radyoteknoloi Derneği Yönetim Kurulu