Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Danıştay Skopi Kararını Açıkladı


image_pdfimage_print

Danıştay’ın Skopi ve Kontrast Madde İptal Kararı Hakkında!

Meslektaşımız Mustafa Talat Erdem’in büyük uğraşlar ile en son noktaya getirdiği Skopi ve Kontrast Madde konusunda iptal kararı çıktı. (Özellikle sayfa 9 ve 10 okunmalı)

Bu karara göre Bakanlık F ve G maddeleri sayfa 9’da yazdığı gibi ne Radyoloji Teknikerinin ne de Tıbbi Görüntüleme Teknikerlerinin görevi olmadığına dair mahkeme kararı çıkmıştır.

Bu karara göre Bakanlık 30 gün içinde bir yazı yayınlayarak Radyoloji ve Tıbbi Görüntüleme Teknisyeni ve Teknikerinin görevi olmadığına dair yazı yayınlamak zorundadır.

Bu yazıdan sonra sayfa 10’da yazdığı gibi Sağlık Bakanlığı’nın kuralı uyguladıktan sonra itiraz etmek hakkı bulunmaktadır. Meslektaşımız Mustafa Talat Erdem’e bu başarısı için teşekkür ederiz.

Uygulama hakkında nasıl karar çıkacağı hakkında net bilmemekle birlikte bakanlığın yayınlamış olduğu yazıda skopi ve kontrast madde işlemini yapıyorsa Tekniker hiç bir şekilde yapmamalı ama şutlama işlemini Tekniker yapmalı genelgesi sebebiyle nasıl bir tutum sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab