Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Yenilikçi Fikirler, Aydınlık Yarınlar


image_pdfimage_print

Yenilikçi Fikirler, Aydınlık Yarınlar: TMRT-Der Bilimsel Projeler Destek Programı

 

Sevgili Radyoloji Teknikerleri ve Tekniker adayı öğrenciler;

Sizlerle, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği (TMRT-Der) ailesi olarak büyük bir heyecanla beklediğimiz, sektörümüzün geleceğine yön verecek önemli bir gelişmeyi paylaşmak istiyoruz.

Bilimin ışığında, teknoloji ile harmanlanmış, yenilikçi ve sürdürülebilir projeleri desteklemek amacıyla düzenleyeceğimiz “TMRT-Der Bilimsel Projeler Destek Programı” hakkında sizleri bilgilendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. TMRT-Der kurulduğu günden bu yana artan bir ivme ile bilimi ve ulusal alandaki bilimsel faaliyetleri destekleyen, bu alanda birçok ilke imza atarak bilimsel yayın üretebilme yeteneğini ulusal kongrelerine entegre edebilmiş alanındaki ilk ve tek dernektir.

Yine bir ilke imza atarak; 12-16 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 18. Ulusal Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerleri kapsamında lanse edeceğimiz bu program, radyografi alanında öncü projeleri keşfetmeyi ve bu projelere 1 yıl boyunca maddi destek sağlayarak gelişimlerini hızlandırmayı hedeflemektedir.

Destek Programımız, teknikerlerimizin yanı sıra ön lisans öğrencilerimizi de kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Bilgi ve deneyimlerinizi, vizyoner bakış açınızla birleştirerek sektörümüzde devrim yaratabilecek projeler geliştirmeye davet ediyorum.

Unutmayın ki, her büyük başarı, cesaret gerektiren bir ilk adımla başlar. Bu yarışma, sizlere kendi potansiyelinizi keşfetme ve bilimsel araştırmalarınızı gerçek dünya uygulamalarına dönüştürme fırsatı sunacaktır.

Projeler, derneğimizin saygın bilim komitesi tarafından titizlikle değerlendirilecek ve seçilen projeler, alanında uzman profesyonellerden oluşan bir mentor ekibi tarafından desteklenecektir. Bu süreçte, projenizin gelişimi için gereken her türlü akademik ve teknik desteği sağlamak bizim için bir onur olacaktır.

Sizleri bu programa katılmaya ve radyoteknoloji alanındaki bilgi ve becerilerinizi tüm dünya ile paylaşmaya davet ediyorum. Gelin, hep birlikte bilimin ve teknolojinin sınırlarını zorlayalım, yarının radyoteknoloji dünyasını bugünden şekillendirelim.

Yenilikçi fikirlerinizle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın,

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği (TMRT-Der) Yönetim Kurulu adına

Prof. Dr. Hüseyin Ozan Tekin – TMRT-Der Bilim Kurulu Başkanı