Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Uluslararası Katılımcılarımız


image_pdfimage_print

Uluslararası Katılımcılarımız

Bu yıl Antalya’da gerçekleşecek olan kongremize yurtdışıdan meslektaşlarımız ile birlikte olacağız. Konularında uzman ,deneyimli misafirlerimiz kongremiz programlarında siz değerli meslektaşlarımız ile birlikte yeni anlayış ve uygulamalar hakkında görüş ve bilgi paylaşımı yapacaklardır.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) tarafından desteklenen TENMAK, Sağlık Bakanlığı ve derneğimizin (TMRT-Der) paydaşı olduğu TUR9024 ”Radyolojide Ulusal Tanı Referans Seviyelerinin Oluşturulması ve Hasta Dozlarının Değerlendirilmesi” projesi kapsamında Uluslararası Atom Eenerjisi Ajansı tarafından görevlendirilen 3 uzman kongremiz boyunca bizlerle birlikte olacak.

 

Jenia Vassileva

Jenia Vassileva, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın Radyasyondan Korunma Birimi’nde Radyasyondan Korunma Uzmanıdır. Tıbbi görüntüleme fiziği alanında doktora sahibidir ve 2014 yılında IAEA’ya katılmadan önce, Bulgaristan’ın Sofya kentindeki Ulusal Radyobiyoloji ve Radyasyondan Korunma Merkezi’nde Tıbbi Fizik Profesörü ve Tıbbi Maruz Kalmada Radyasyondan Korunma Bölüm Başkanıydı. 20’den fazla ulusal, Avrupa veya uluslararası araştırma projesinde yer aldı ve uluslararası konferansların başkanı ve komite üyesi olarak yer aldı. Radyasyondan Korunma Dozimetrisi’nin iki özel sayısının konuk editörüydü. 2012-2014 döneminde Bulgaristan Biyomedikal Fizik ve Mühendislik Derneği Başkanlığı yapmıştır. J. Vassileva, IAEA’ya 2014 yılında katıldı ve burada görevleri arasında tıpta radyasyondan korunma ile ilgili IAEA yayınları, kılavuzları ve kaynakları geliştirmek yer alıyor. 2016’dan beri hastaların radyasyondan korunmalarına ilişkin düzenli web seminerleri düzenliyor, bir dizi e-öğrenme, bilgi ve eğitim materyalinin geliştirilmesini yönetti ve tıbbi görüntüleme prosedürlerinden hasta dozlarına ilişkin uluslararası çalışmaları koordine etti. 100’den fazla hakemli makalenin yazarlarından biridir ve birçok bilimsel forumda konuşma yapmak üzere davet edilmiştir. Birkaç hakemli dergide hakemlik yaptı ve şu anda Physica Medica’nın Yardımcı Editörü.

 

Prof. John Damilakis, MSc, PhD, FIOMP, FIUPESM

John Damilakis, Girit Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Fizik Bölümü profesörü ve yöneticisi, Girit, Yunanistan Heraklion Üniversite Hastanesi Tıbbi Fizik Bölümü yöneticisi ve Üniversite Tıp Fakültesi Radyoloji Sektörü Başkanıdır. Girit. ‘Uluslararası Tıbbi Fizik Örgütü’nün (IOMP) Başkanı, ‘Avrupa Tıbbi Radyasyondan Korunma Araştırmaları İttifakı’nın (EURAMED) Eski Başkanı, ‘Avrupa Tıbbi Fizik Kuruluşları Federasyonu’nun (EFOMP) eski Başkanı ve ‘Yunan Medikal Fizik Derneği’nin eski Başkanı. Prof. Damilakis, ICRP 3. Komitesi’nin bir üyesi ve Avrupa Radyoloji Derneği’nin ‘EuroSafe Görüntüleme Kampanyası’ yürütme kurulu üyesidir. Çeşitli Avrupa ve ulusal projelerin koordinatörü veya aktif araştırma üyesidir. Misafir Profesör olarak ABD’de Boston Üniversitesi’nde dozimetri ve radyasyondan korunma dersleri vermiştir. Yayınları, tıbbi radyasyondan korunma ve dozimetri ve son zamanlarda tıbbi görüntülemede Yapay Zeka üzerine odaklanmıştır. Birkaç kitabın editörü, yazarı veya ortak yazarıdır. Yayın sayısı: 250 (PubMed), atıf sayısı: 8678, h-index 49 (Google Scholar). Bilimsel çalışmalarından dolayı birçok ödül aldı.

 

GRACIANO NOBRE PAULO, PhD

Affiliation, ESTeSC-IPC,
Coimbra Health School (Escola Superior de Tecnologia da Saúde do Instituto Politécnico de Coimbra)
Access to CV: https://www.cienciavitae.pt/F617-CC4E-D6CE

2021/12: Başkan, ESTeSC, Coimbra Sağlık Okulu;

2009 – 2017: Başkan Yardımcısı ESTeSC-IPC, Coimbra Sağlık Okulu;

2011 – 2014: Avrupa Radyografer Dernekleri Federasyonu (EFRS) Başkanı

2008 – 2011: Avrupa Radyografer Dernekleri Federasyonu (EFRS) Başkan Yardımcısı

2001 – 2008: Portekiz Radyograferler Derneği (ATARP) Başkanı

1988 – 2001: Coimbra Genel Hastanesinde (CHC) Radyografer

 

• Sağlık Bilimlerinde Doktora Derecesi, Tıp Fakültesi, Coimbra Üniversitesi;

• Sağlık Ekonomisi alanında yüksek lisans derecesi – Ekonomi Fakültesi, Coimbra Üniversitesi

• Tıbbi Görüntüleme ve Radyoterapi ESTeSC – IPC, Coimbra Sağlık Okulu Lisans Derecesi

• Profesör ESTeSC-IPC, Coimbra Sağlık Okulu, Coimbra Sağlık Okulu;

• ESTeSC-IPC Başkanı, Coimbra Sağlık Okulu;

• Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ESTeSC-IPC’nin radyasyondan korunma ve sağlık için İşbirliği Merkezi, Coimbra Sağlık Okulu’nun “Bölüm Başkanı”;

• Çeşitli Radyasyondan Korunma EU DGENER ve IAEA projelerinde uzman üye

• Tıbbi Radyasyondan Korunma Araştırmaları için Avrupa İttifakı (EURAMED) yönetim kurulu üyesi

• Avrupa Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği (CIRSE) Radyasyondan Korunma Komitesi Üyesi.

• Avrupa Radyoloji Derneği’nin “Eurosafe Görüntülemesine Sor” Başkanı

• EURAMED Rocc-n-roll AB projesinin Çalışma Paketi Lideri (WP7)

• i-Violin EU projesinin Çalışma Paketi Lideri (WP7)

MEDIRAD AB projesi üyesi