Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

TMRT-Der ve ASELSAN


image_pdfimage_print

Ülkemizde her alanda yerli ve milli üretim çabasında olan ASELSAN ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdik.

Derneğimiz Yönetim Kurulundan Başkan Mehmet Erkek, Aydın Kuran, Nihat Gümüş ve Tevfik Yiğit ve ASELSAN’dan Barış Özkerim ile online Skype platformu üzerinden yapılan toplantıda Barış Özkerim, ASELSAN’ı tanıtan sunumu gerçekleşti.

Medikal Görüntüleme Sistemleri Ürün ve İş Geliştirme Lideri Sayın Barış ÖZKERİM, ASELSAN tarafından üretilen mobil röntgen ve arge aşamasında olan diğer görüntüleme cihazları hakkında yürütülen çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sahada çalışma meslektaşlarımızın kullanım kolaylıkları açısından üretilen cihazların verimli çalıştırılması için neler yapılabileceği konusunda görüşmelerin devam ettirilmesinde mutabık olundu.

Dernek Başkanımız Mehmet ERKEK’ten derneğimiz ve yürütülen projeler hakkında bilgi alan ASELSAN yetkilileri, bir sonraki dernek kongremizde stant açarak üretimde olan ve arge çalışması devam eden projeler hakkında meslektaşlarımızı bilgilendireceklerini söyledi. Kendilerini kongremizde ağırlamaktan mutlu olacağız.

Katılım ve kapsam olarak alanın en büyük organizasyonlarından olan TMRT-Der Kongreleri, meslektaşlarımız için önemli bir buluşma noktasıdır.

Karşılıklı fikir alışverişi ile geçen toplantı bilgi alışverişi ve istişarelerin devam edilmesi kararı ile sona erdi.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu