Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

TBMM ‘de Gündem Radyoloji


image_pdfimage_print

TBMM ‘de Gündem Radyoloji

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak yanıtlaması için Tekirdağ Milletvekili Sayın Nurten YONTAR tarafından Radyoloji Çalışanlarını ilgilendiren soru önergesi sunulmuştur.

Verilen Soru Önergesi Aşağıdaki Konuları Kapsamaktadır.

*Radyoloji çalışanlarının, çalışma saatlerinin 5 saat olarak düzenlenmesi hususunda bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?

*Radyoloji çalışanlarının Şua izinlerinden yıl içinde kesintisiz 30 gün olarak yararlandırılması hususunda yapılan bir çalışma var mıdır?

*Radyasyon alanında çalışanlar için FHZ süresinin tekrar 1 yıl için 3 ay olarak ve 8 yıl FHZ süresinden yararlandırılmasını düşünüyor musunuz?

3153 sayılı Kanunun, Ek Madde 1’de yapılan değişiklik uyarınca, İyonlaştırıcı radyasyonla teşhis, tedavi veya araştırmanın yapıldığı yerler ile bu iş veya işlemlerde çalışan personelin haftalık çalışma süresi 35 saat olmasına rağmen tıbbi görüntüleme teknisyeni/teknikeri eksikliğinden dolayı fazla mesai yaptırıldığı doğru mudur? Fazla Mesainin yasak olduğu yayınlamış olduğunuz yönetmelikler ile açıkça ifade edilmiştir. Bunun yerine personel eksikliğini gidermek için alım yapılması için bir çalışma var mıdır?

 

Kendisi ile yaptığımız görüşmede geçmişten bugüne yaşanan Radyoloji Atamaları, Kanser Araştırmaları, Şua izni ve 5 Saat çalışma gibi konularda yaptığımız görüşmeye istinaden bizlerin yanında olduğunu bizlere verdiği destek ile belirtmiştir.

Vekilimizin vermiş olduğu destekten dolayı Radyoloji Teknikerleri Teknisyenleri adına Sayın Milletvekili Yontar’a teşekkür ederiz.

 

 

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu

 

22.02.2024

Mehmet Erkek

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği

Yönetim Kurulu Başkan

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab