Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Şiddet Cezasız Kalmadı.


image_pdfimage_print

Kahramanmaraş’ta sağlık teknikeri Serhat İğci’ye (34) saldırarak elmacık kemiğini kıran hasta yakını V.G. (28), yargılandığı davada karar verildi. V.G. 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kahramanmaraş’ta Tıbbi görüntüleme -radyoloji sağlık teknikeri Serhat İğci’ye (34) saldırarak elmacık kemiğini kıran hasta yakını V.G.  (28), yargılandığı davada karar verildi. Olay, 5 Ocak 2020’de Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.

Verilen Cezaların yetersizliği, tekrardan anlaşılmıştır. Sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi ve bu şiddet kültürünün sona erdirilmesi için tüm kamuoyunu kapsayacak şekilde çalışmalar yapılmalıdır.. Tek avuntumuz, daha büyük ve acı olayların yaşanmamış olmasıdır.

Konunun takipçisi ve her alanda desteğimiz ile yanında olduğumuz Meslektaşımız, Yönetim Kurul üyemiz Serhat İğici’ye geçmiş olsun.

23.07.2023
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği
Yönetim Kurulu

 


 

Hastanelere müracaat eden vatandaşlarımız kesintisiz sağlık hizmeti sunmak için gecesi gündüzüne katarak fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına görevleri başında yapılan saldırıları esefle kınıyoruz. Son olarak görevi başındayken darp edilen meslektaşımız Radyoloji Teknikeri ve TMRT-Der Kahramanmaraş il Temsilcisi Serhat IĞCI ya yapılan saldırı derneğimizi ve bizleri derinden yaralamıştır.

TMRT-Der olarak Meslek örgütümüzün sağlık sektöründe yaşanan şiddet unsuru olayların sıklıkla yaşanması derneğimizi ve bizleri geleceğe kaygıyla bakmamıza sebebiyet vermektedir. Hiç bir meslektaşımızın veya sağlık personelinin bu tarz olaylar yaşamaması için elimizden geleni meslektaşlarımız adına yapacağız. Bu olaylara karışanları ya da sebep olanları şiddetle kınıyoruz. En yüksek cezayı almaları için bizde dernek avukatlarımızı bu konuya müdahil ederek sebep olan kişilerin alacağı en büyük cezaya çaptırılmaları için her türlü hukuki girişimde bulunacağız. İnsana ve insan sağlığına hizmet gibi kutsal bir meslek icra eden sağlık çalışanlarına karşı artarak devam eden şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz. Olayda darp edilen meslektaşımıza geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.

05.01.2020
TMRT-Der Yönetim Kurulu