Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Şanlıurfa Eğitim Seminerine büyük ilgi!


image_pdfimage_print

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen Radyoteknoloji Eğitim Semineri açılış konuşmalarında;
Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık, ‘Türk Medikal radyoteknoloji derneğinin üniversitemiz de böyle bir seminer düzenlemesinden dolayı mutluluk duyduk. Bütün Dallarımıza proje desteğimiz devam ediyor. Özellikle uzmanlık eğitimlerimizin daha kaliteli olabilmesi için altyapı gelişimlerimiz devam ediyor. İyi bir hastaneye sahibiz, bunun yanı sıra burada geçen yılda başa baş olarak borçsuz bir şekilde kapattık. Geçen seneyi karla kapattık. Global bütçe imzaladık. Çalışmaların hızına yetişemiyorum. Hafta içi nükleer tıp merkezimiz açıldı. Bu tür hızlı gelişimler devam ediyor” dedi

Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı ve Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği işbirliği ile düzenlenen Şanlıurfa Radyoteknoloji Eğitim Semineri‘nde yaptığı açıklamada Harran Üniversitesi’nin kendileriyle beraber 10 milyon lira kara geçtiğini ifade etti.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Mustafa Deniz, yaptığı açıklamada, teknolojinin tüm imkanlarından en üst seviyede yararlanmaya çalıştıklarını söyledi. Deniz, hızlı gelişmeye bağlı olarak bilgilerin mutlaka güncelleştirilmesi gerektiğini ifade ederek, ‘Eğitim seminerleri bu noktada çok önemli. Sıkça yapılması gerekiyor. Teknoloji cihazlarının daha nitelikli halde kullanılması için bu eğitimlerden daha çok yararlanmamız lazım. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.‘ şeklinde konuştu.

Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Abdurrahim Dusak, ‘Radyoloji bölümlerinde görüntüleri üreten teknikerlerin eğitimi çok önemlidir. İşin görünmeyen kahramanları olarak tekniker arkadaşlarımız için düzenlenen bu tür eğitimlere her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Bu konuda beraber çalışmaktan mutluluk duyduğum Türk Medikal radyoteknoloji derneği yönetim kuruluna ve katılımcılara teşekkür ederim’ dedi.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Barış Cavlı: ‘Radyoloji teknikerliği eğitimi ön lisans düzeyinde verilmektedir. Eğitim düzeyinin lisans seviyesine çıkarılması için Yüksek öğreti kurulunda girişimlerimiz oldu. Ön lisans düzeyinde verilen eğitim maalesef yeterli olmamaktadır. Biz dernek olarak her yıl uluslararası katılımlı kongre ve yıl içinde illerde eğitim seminerleri vermekteyiz. Şimdiye kadar Konya Mersin Trabzon adana İzmir İstanbul Ankara seminerler verdik. Çok hızlı gelişen radyolojik gelişimleri meslektaşlarımızla paylaşmak adına yaptığımız bu eğitim seminerleri tamamen ücretsiz olarak yapmaktayız. 2018 yılının ilk eğitim seminerini Şanlıurfa gerçekleşmesinden dolayı mutluluk duyduk. Bu semineri gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Harran Üniversitesi yöneticilerine ve GE Healthcare firmalarına teşekkür ederiz‘ dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından eğitim seminerine geçildi.

  1. OTURUM Oturum Başkanı: Sercan Çetinkaya, Doç. Dr. Saime Shermatova

Sağlıkta Sivil Toplum Kuruluşları-Barış Cavlı

Röntgen Fiziği ve Radyografik Tetkiklerde Kalit-Doç. Dr. Saime Shermatova –

Radyasyondan Korunma ve Güvenlik-Nezaket Özgür

  1. OTURUM Oturum Başkanı: Ayla Kurt, Yrd. Doç. Dr. Dilek Şen Dokumacı

BT Fiziği ve Görüntüleme Özellikleri Yrd. Doç. Dr. Dilek Şen Dokumacı –

Beklentilerimizle Teknolojiyi Biz Yaratalım Murat Karakoç

İleri BT Uygulamaları Murat Karakoç

Radyolojide Çalışan Sağlığı Mehmet Erkek

  1. OTURUM Oturum Başkanı: Aydın Kuran, Doç. Dr. Abdurrahim Dusak

MR da Hasta Hazırlığı: İletişim ve Güvenli Aydın Kuran

MR Fiziği ve Görüntüleme Özellikleri-Doç. Dr. Abdurrahim Dusak

MR Görüntüleme ve İleri tetkik Uygulamaları Özgür Demirkılınç

  1. OTURUM Oturum Başkanı:Barış Cavlı, Yrd. Doç. Dr. Sunay Sibel Karayol

Radyoloji Nükleer Tıp Uygulamalarında İş sağlığı ve Güvenliği Kültürü

Salih Şimşek

Kontrast Maddeler ve Kullanım Alanları     Yrd. Doç. Dr. Sunay Sibel Karayol

Radyoloji Çalışan Özlük Hakları –Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Barış Cavlı, Nezaket Özgür, Onur Yıldırım,

KAPANIŞ       TMRT-DER Başkanı Barış Çavlı

Seminer katılımcılarının katılım belgeleri ve teşekkür belgeleri verilmesiyle son buldu.