Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Sağlık Profesyonelleri Platformu olarak bakanlıkla görüşmelerde bulunduk


image_pdfimage_print

Düzenli olarak yaptığımız Sağlık Profesyonelleri Platformu ile birlikte Bakanlık seviyesinde yapılan toplantımız sona ermiştir!

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Sağlık Profesyonelleri Platformu kurucu üyesidir, bu kapsamda Sağlık Bakan Yardımcılarımız Prof Dr. Muhammed Güven ve Dr. Suayip Birinci ile 11 Ocak Türkiye Sağlıkçılar Günü kapsamında bir araya geldik.

Samimi bir ortam da gerçekleşen görüşmeler de aşağıdaki konular da dıleklerimizi bildirdik.

* Radyoloji Bölümünün lisans seviyesi, görev tanımı ile ilgili son durum nedir? sorusuna bakan Yardımcımızın bu yönde bir çalışma olduğunu söylemesi bizi mutlu etti. Bu alanda bir çalışma içinde olduklarını birinci ağızdan duymak, görmek bu konuda gelişmeler olduğu izlenimi verdi.

* Seçim öncesinde bir alım haberinden daha çok herkesin merak ettiği 2019 yılında alım olacak mı sorusuna yakın zamanda bir cevap gelebileceği bu görüşmede ortaya çıktı.
Geçen seneden daha fazla alım talebi olduğunu maliye ile bu konuda bakanlık nezdinde görüşmeler devam ettiği bilgisi verildi.

* 4+2 üzerinde bir çalışma olup olmadığı sorusuna bu konuda bilgisi olmadığını söylemesi üzerine özellikle mazaret tayini, eş durumu ve eğitim konularında biraz daha esnek olunması hakkında görüşümüze bu konuda çalışma yapılabileceği bilgisini sınırlı da olsa verdi.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Barış Cavlı