Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Çalıştayına Katıldık


image_pdfimage_print

Sağlık-Sen tarafından “Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştayda, radyoloji teknisyeni ve teknikerlerinin sorunları tüm yönleriyle masaya yatırıldı.
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kutlu ve Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Disiplin Kurulu Üyesi Mustafa Talat Erdem de çalıştayda yer aldı.

Çalıştayda, Radyoloji Çalışanlarının Mali ve Özlük Haklarına Yönelik Sorunlar, Radyoloji Hizmetlerine Yönelik Mevzuat Değerlendirmesi, Radyoloji Çalışanlarının Çalışma Alanlarına Yönelik Sorunlar, Radyoloji Hizmetlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği, Risk Faktörleri konuları olmak üzere 4 ana başlık üzerinde duruldu.
Çalıştayın sonuçlarının kâğıt üzerinde kalmayacağını vurgulayan Doğan, “Raporları tüm yetkililerle tüm kurumlarla paylaşacağız ve takibini yapacağız. O yüzden siz değerli çalışanlarımızın yapacağı her katkı çok önemli. Sahanın direk sorunlarını muhataplarımızla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının normal bir devlet memuru olmadığını belirten Doğan, “Özellikle radyoloji teknisyeni ve teknikeri arkadaşlarımızın yaptığı işin riskini iyi anlatmamız gerekiyor. Ayrıca özlük haklarını ileriye taşıma noktasında çaba göstereceğiz. Radyoloji teknisyeni ve teknikeri arkadaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturana kadar mücadele edeceğiz” dedi.
Büyük risk altında çalışan ve gün geçtikçe özlük haklarıyla ilgili sorunlar yaşamaya başlayan radyoloji teknisyeni ve teknikerlerinin sorunlarını belirlemek için bu çalıştayı yaptıklarını anlatan Irgatoğlu, “Sorunlara çözüm önerilerini belirlemek istiyoruz. Bunu da bizzat sahada sorun yaşayan, sahada alın teri döken arkadaşlarımızla yapmak istedik. Burada elde ettiğimiz sonuçları da uzman ekibimizle raporlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Haber detayları:ihttps://www.sagliksen.org.tr/haber/13357/saglik-sen-radyoloji-teknisyenleri-ve-teknikerleri-calistayi-gerceklestirdi

 

Verdikleri destek için Sağlık -sen yönetimine teşekkür ederiz.

Türk Medikal radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu