Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Lisans Konusunda Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Şuayip Birinci ile görüşüldü.


image_pdfimage_print

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği olarak özlük hakları, ulusal tanısal doz referans değerleri ve lisans konularında çalışmalar ve görüşmeler için Ankara ‘da Sağlık Bakanlığı’nda bir takım görüşmeler içerisinde destek arayışı için Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şuayip Birinci ile bir araya gelindi.

Bu görüşmeler de Derneğimizin Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakkı Muammer Karakaş bölümün neden 4 yıllık olması gerektiği hakkında bakan yardımcımıza brifing verdi.
Oldukça samimi geçen bu görüşmeler de bizlere destek olan Prof. Dr. Hakkı Muammer Karakaş ve Doç. Dr. Şuayip Birinci’ye Teşekkür Ederiz.
Görüşmede Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Mehmet Erkek ve Başkan yardımcısı Nezaket Özgür ,iktisadi işletmesi genel müdürü Barış Cavlı ve uluslararası Atom Enerji ajansından Prof.Dr. Granciano Paulo katılmıştır.

Ayrıca Ulusal Tanı Referans Değerlerinin oluşturulması için resmi görev ile bakanlıkta bir hafta sürecek olan toplantılar devam etmektedir . Bu toplantılara uluslararası Atom Enerji ajansından katılan uzmanlar Jenia Vassileva, John Damilakis, Granciano Paulo ile, Proje Yöneticisi Emine Bulur, çok değerli meslektaşlarımızın ve alanında uzman katılımcılar ile devam etmektedir.

Yoğun program için bizlere desteklerini esirgemeyen başta hocalarımız ve bilim adamlarına teşekkür ederiz.