Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Kamu Hastaneleri Başkanı ile Görüşüldü


image_pdfimage_print

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği İktisadi Pişletmesi Genel Müdürü Barış Cavlı Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Hasan Arslan ile bir  görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme oldukça sıcak bir ortamda yaklaşık bir saat sürdü.

Radyoloji Bölümünün Standartları Hakkında yapılan bu görüşme de;

  • Radyoloji Teknikerlerinin özlük hakları değerlendirildi.
  • Radyoloji Teknikeri Görev Tanımlarındaki belirsizlikleri  (skopi kullanımı ve kontrast madde uygulamaları) ve yaşadığımız sıkıntıları konuşarak, bu alandaki ciddi mobbing uygulamaları örnekleri ile aktarıldı.
  • Özel Sektörde çalışan Radyoloji Teknikerlerinin belirlenen standartlara getirilmek şartı ile, hastanede çalışan diğer özel sektör çalışanlarının aldığı maaşlardan daha düşük almaması için yapılması gereken uygulamaların hayata geçirilmesi gerekliliği anlatıldı.
  • Yıl sonuna kadar alınması gereken 70 tane Bilgisayarlı Tomografi cihazı hakkında ve buralarda çalışanların kamu çalışanı olması için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
  • 29 Ekim 2021 yılına kadar Etlik, İzmir ve Kocaeli Şehir Hastanelerinin bir kısmı ya da tamamının açılacağı bilgisi ile karşılıklı görüşmeler içinde bulunduk.

Oldukça yapıcı geçen bu görüşmelerde isteklerimizi not alan Dr.Hasan Arslan, konuların bizzat takipçisi olacağını söyledi.

Kendisine göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür ederiz.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu