1

Adana Çukurova Üniversitesi Ziyareti

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Barış Cavlı, en çok alım yapan üniversite pozisyonunda olan Adana Çukurova Üniversitesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversite Sorumlu Teknikeri Ali Uçar Atık’a yoğun ilgisi sebebiyle teşekkür ederiz. Meslektaşlarımız Hıdır Şimşek ile Furkan Gümüştekin’e göstermiş oldukları yoğun misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu
Kongre Erteleme Bilgilendirmesi

Kamuoyuna Duyuru

Değerli meslektaşlarımız ve kongre paydaşlarımız, ülkemizin ve dünyanın yaşadığı COVİD-19 pandemisi nedeniyle , bu yıl 15. Radyoteknoloji kongresini belirsiz bir tarihe ertelemek zorunda kaldık.

Ülkemizde ve dünyada an itibari ile her türlü kalabalık oraganizsayonlar iptal yada erteleme yoluna gitmiştir.

Derneğimiz ve paydaşlarımızla birlikte  nisan ayında kongremiz ile ilgili tüm hazırlık ve organizasyonlar tamamlanmıştı. Kongremize kayıtlı 237 odanın katılımcıları belirlenmiş , iş ve işlemleri yapılmıştı. Kayıtlarımız devam ederken erteleme ve iptal kararı ihtimali ile kayıtlarımızı durdurmuştuk.

Önümüzdeki süreçte şartların elvermesi durumunda ,kongreler yapılmaya başlandığı zaman,  bizlerin bilgisi dahilinde belli olan otellerden bir tanesinde,  kongremizi duyuracağız.

En büyük çekincemiz siz değerleri meslektaşlarımızın sağlığıdır. Bu amaçla derneğimizin ve Radyoterapi derneği ile birlikte aldığımız   bu kararı anlayışla karşılayacağınızı düşünüyoruz.

Bize ,siz gereklisiniz prensibi ile her zaman yanınızda olan Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu olarak anlayışınız Teşekkür Ederiz.

Sponsorlar ile kayıt yaptıran kişilerin firmaları ve stand kuracak firmalar ile organizasyon firmamız Flaptour aracılığıyla görüşmeler yapılacaktır.

https://tmrt-rtt-der.org/

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu

İndir (PDF, 460KB)
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!
2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Başvurularının Alınması

2020-KPSS Ön Lisans Sınavı, 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 21 Ağustos 2020 – 02 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılmak isteyen adayların KPSS Ön Lisans Sınavına başvuru yapmaları ve sınava katılmaları gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını saat 10.00’dan itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların ,sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-KPSS Ön Lisans Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik yayınlandı.

Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız.

 

 
Online Eğitim başlıyor!

Zoom platformundan yayımlanacak etkinlik katılmak için Zoom programının yanı sıra https://tmrtderuzaktanegitim.com/canli-yayin/ sayfasından da giriş yaparak katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinliklere ilişkin programlar ve bağlantılar aşağıda yer almaktadır.


Konu: TANISAL RADYOLOJİDE RADYASYONDAN KORUNMA EĞİTİMİ
Tarih: 19.08.2020 18:30-19:45
Konuşmacı : Nezaket ÖZGÜR

https://tmrtderuzaktanegitim.com/canli-yayin/

Zoom Meeting Giriş Adresi
https://us02web.zoom.us/j/81809020954?pwd=UXN4Um1VRmM4VGQ1MkNYeERuNGVjZz09

Meeting ID: 818 0902 0954
Passcode: 810


Konu: RADYOLOJİDE İŞ SAĞLIĞI  GÜVENLİĞİ ve RADYASYONDAN KORUNMA EĞİTİMİ
Tarih: 19.08.2020 20:00-22:00
Konuşmacı : Salih ŞİMŞEK

https://tmrtderuzaktanegitim.com/canli-yayin/

Zoom Meeting Giriş Adresi
https://us02web.zoom.us/j/81809020954?pwd=UXN4Um1VRmM4VGQ1MkNYeERuNGVjZz09

Meeting ID: 818 0902 0954
Passcode: 810


Toplantı odasına giriş yapıldığında lütfen

  • Açık olan mikrofonları kapalı konuma alınız.
  • Sunum sırasında dikkat dağıtıcı emoji gönderimi yapmayınız.
  • Sunumu gerçekleştiren uzmanlar soru- cevap kısmına gelmeden soru sormayınız.
  • Her hangi bağlantı sorunu yaşamanız durumunda 5306121883 (Nihat bey) ulaşabilirsiniz.

 

ZOOM MEETING KAYIT OLMA İŞLEMİ

  • İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Free seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan ekrana mail adresimizi yazıyoruz.
  • Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra download & run zoom dedikten sonra programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Join butonuna tıklayarak size gelen bu mail deki Meeting Id kısmında yer alan rakamları giriyorsunuz ve join sekmesine tıklıyorsunuz ve admin onayı ile toplantıya katılıyorsunuz.TMRT-Der Üyelerine Ücretsiz Eğitimler Devam Ediyor!

 

 

19.8.2020 tarihinde TMRT-Der uzaktan eğitim aracılığıyla sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

  • 18:30-19:45 Tanısal Radyolojide Radyasyon Korunma Eğitimi ve Genel Radyoloji Kursu.  Nezakat Özgür
  • 20:00-22:00 Radyolojide İş Güvenliği ve Radyasyondan Korunma Eğitimi.  Salih Şimşek

Bu eğitimlere TMRT-Der üyeleri aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz katılabilecektir.
Katılım için aşağıdaki formun doldurulması zorunludur.
https://www.tmrtder.org.tr/online-egitim-semineri-kayit-formu

Not : Üye olmadan katılmak isteyenler KDV dahil 75 TL

TMRT-Der İş Bankası :

TR 4900 0640 0000 1436 4009 0044 hesabına atıp makbuzu tmrtder@hotmail.com adresine mail atması yeterli olacaktır. Eğitim ile ilgili Fatura mail olarak atılacaktır.
* Katılım Belgesi Verilecektir.

 

Eğitim linki TMRT-Der web sayfasından 19.8.2020 günü akşam 18:00’den sonra yayınlanacaktır.

 

İndir (PDF, 1.31MB)
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
2020 yılı Haziran Ayı Dönemi Iller Arası isteğe Bağlı Yer Değiştirme Suretiyle Atama Kurası Yayınlandı.

2020 yılı Haziran Ayı Dönemi Iller Arası isteğe Bağlı Yer Değiştirme Suretiyle Atama listesi sadece Radyoloji Teknikerlerini içerir.

https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,66396/2020-yili-haziran-donemi-istege-bagli-iller-arasi-yer-degistirme-suretiyle-atanma-kurasi.html

İndir (XLSX, 20KB)