1

“Manyetik Rezonans Görüntüleme Teknikleri ve Temel Prensipleri” kitabımız çıktı!

YÖK Başkan Vekili ile yaptığımız toplantılara istinaden “Okulumuzun lisans seviyesinde bir eğitim vermesi en büyük arzumuzdur” ifadesini kullanmıştık. Bununla birlikte eğitim materyalleri adı altında eğitimi verilecek kitaplar konusu, konuşma arasında geçmişti. Biz bunların hazırlığına başladığımızı anlatmıştık. Bu anlamda Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği desteği ile geçen yıl “Tıbbi Radyolojik Terminoloji” kitabından sonra ‘Manyetik Rezonans Görüntüleme Teknikleri ve Temel Prensipleri’ kitabımız http://kongrekitabevi.com adresinde tanıtım ve ön satışına başladı. Eylül ayı başında raflarda yerimiz hazır.

Ekip olarak harika uyumun sağlandığı kadroda; Üsküdar üniversitesinden Hüseyin Ozan TEKİN, sektörün önde gelen isimlerinden Murat DÜNDAR, Ali SALAR ve Ebru KARASU yer aldı. Çizimleri ile olayı başka boyuta taşıyan Mehmet DAL, Fotoğrafları ile Ali Serkan YÜKÇEKEN, Ömer ŞEKER, Evin BULUT, kitaba danışmanlık noktasında Mustafa Cantay GÖK, radyolojik anatomi notlarında destek, Serdar SERİNSÖZ, Tuba SELÇUK, kapak tasarımında Mehmet Nuri KIVRAK var. Bu anlamda kitabımızı incelemeniz ve olumlu olumsuz yorumlarınızı bize yazarsanız seviniriz.

Kitabımız da en ufak ayrıntısına kadar her şey hesaplanmış, yıllarca kazanmış olduğumuz bütün tecrübelerimizi kitabımıza yansıtma mutluluğunu yaşamaktayız.
Umarım beğenirsiniz.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu
Başkan
Barış CavlıYazarlar:
Hüseyin OZAN TEKİN,
Murat DÜNDAR,
Ali SALAR,
Barış CAVLI,
Mustafa Cantay GÖK

Yayıncı
http://www.kongrekitabevi.com/

 

Satın almak için tıklayınız.
Manyetik Rezonans Görüntüleme Teknikleri ve Temel Prensipleri


Yazarlar:
Hüseyin OZAN TEKİN,
Murat DÜNDAR,
Ali SALAR,
Barış CAVLI,
Mustafa Cantay GÖK

Yayıncı
http://www.kongrekitabevi.com/

Satın almak için tıklayınız.
Tıbbi ve Radyolojik Terminoloji

photostudio_1466138896774
Terim adı verilen sözcükler ulusal ve uluslar arası düzeyde bilim, sağlık, sanat ya da mesleki anlamda aynı grupta yer alan kişiler için iletişim aracıdır. Terminoloji, aynı alanda çalışan ya da eğitim gören bireyler arasında tek bir anlama sahiptir ve kişiden kişiye göre değişmez ya da eşsesli bir özelliğe sahip değildir. Bu kullanılan özel terimlere bilimsel olarak ‘’terminoloji’’ adı verilir. Tıbbi terminoloji içinde, tıbbi görüntüleme ve radyolojik terminoloji özel bir yere sahiptir. Bu kitap özellikle tıbbi görüntüleme ve radyolojik terminoloji ile ilgili Türkçe kaynak eksikliğinden dolayı bu alana katkı sağlamak amaca ile yazılmıştır. Tıp fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri MYO öğrenimi gören öğrencilerin ve sağlık kuruluşlarında çalışan personelin ihtiyaç duydukları anlarda tıbbi görüntülemeye özel terimlere ve anlamlarına kolayca ulaşabilecekleri şekilde düzenlenmiştir.

Bu süreç boyunca, desteğini benden Oesirgemeyen ve her zaman yanımda olan eşim Dr. Yağmur KARA ya ve aileme, değerli çalışma arkadaşım H.Ozan Tekin ve kitabın grafik tasarımı için M. Nuri KIVRAK’ a teşekkür ederim.

Öğrencilerime ve özellikle Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği (TMRT) ve Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkürler…

6 Mart 2016
Dr. Ümit KARA

Yayıncı
http://www.kongrekitabevi.com/

Satın almak için tıklayınız.