Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Çalıştayda sorunlarımızı gündeme getirdik!


image_pdfimage_print

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği, Sağlık Bakanlığı, Tenmak ve İAEA yetkilileri işbirliği ile yapılan Radyoloji Teknikerleri Eğitimi, eğitim sürecinde yaşanan sorunlar, Türkiye’deki Doz Referans Değerleri oluşumu ve Okulumuzun neden 4 yıllık olması gerektiği hakkında 4 günlük sürecek eğitim programı organize edilmiştir. Bu eğitimin cuma günü tamamlanması planlanmaktadır.

Bu eğitim programına katılım en üst seviyede olmuş olup sahada yaşanan problemler yetkililer ile tekrardan tartışma ortamı bulunmuştur. Özellikle eğitimde yaşanan sorunlar masaya yatırılmıştır.

Programın ilk gününde İAEA adına Coimbra Üniversitesi Radyoloji Başkanı Prof. Dr. Graciona Paula, Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu adına Öğretim Görevlisi Gökhan Aytekin ve Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Mehmet Erkek sunumları ile Avrupa’da ve Türkiye’de mesleki durumu özetlemişlerdir.

Bu eğitime Nükleer Tıp Derneği Yönetim Kurulu olarak Emre Esen, Armağan Bülbül, Taner Aydoğmuş ve Mehmet Özşenol katılmış, toplantıya katkıda bulunmuştur.
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği adına Hakan Kutlu, Barış Cavli, Nezaket Özgür ve Ali Salar, Hacettepe Üniversitesi’nden Ali Halaç, Pamukkale Üniversitesi’nden Gamze Aydoğan, Tenmak adına Emine Bulur, Bilkent Şehir Hastanesi’nden Hüseyin Öztürk, Sağlık Bakanlığı adına Halil Çolak, Murat Börekçi ve Nilüfer Ünsal katılmıştır.
Çalıştay sonucu Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilecektir.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu