1

Biz Büyük Bir Aileyiz

Türkiye, 6 Şubat’ta deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşti. İlk deprem saat 04:17’de Kahramanmaraş’ı vurdu. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olarak belirlenen sarsıntının büyüklüğünün 7,7 odak derinliğinin ise 8,6 kilometre olduğu açıklandı.

Depremin ardından bölgede artçı sarsıntılar devam ederken depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da vurdu.

Kahramanmaraş’ta, 6 Şubat’ta yaşanan ve yüreklerimizi kavuran depremlerin üzerinden tam 3 ay geçti. 50 bin 783 canımızı kaybettiğimiz, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına neden olan deprem yüreklerimizi enkaza çevirdi. 4.1 milyon kişinin evinden ayrılmasına neden olan felaket 1.5 milyon insanımızın evsiz kalmasına neden oldu.

Bize gelen bilgilere göre 25 meslektaşımız 6 Şubat depreminde vefat etmiştir.

Bildiğiniz üzere 27-30 Nisan 2022 yılında Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği’nin her yıl düzenlemiş olduğu Ulusal Kongremiz yapıldı ve ciddi katılım ile gerçekleşen bu kongremiz stant gelirlerinin yüzde 50’si Genel Kurul Kararı ile vefat eden meslektaşlarımızın çocuklarının okutulması için kullanılma kararı alınmıştır.

Radyoloji Teknikeri olup vefat eden ailelerden bildiğiniz tanıdığınız var ise iletişim bilgilerini https://www.tmrtder.org.tr/iletisim adresindeki iletişim formu üzerinden gönderiniz.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ!

 

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu