Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

Radyoloji Teknikerleri/ Teknisyenleri Derneği (TMRT-Der) Başkanlık Seçimleri ve 8 Kasım Radyoteknoloji Günü Kutlamaları Hakkında


image_pdfimage_print

8 Kasım Dünya Radyoteknoloji Gününde Radyoloji Teknikerleri/ Teknisyenleri ile birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin mutluluğunu yaşadı.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneğinin 8 Kasım Radyoteknoloji Gününün hepimiz için anlam ve öneminin günler öncesinde yayınlaması, kutlama yapılması ve bu kutlamaların sayfalarımızda paylaşılması çağrısı sonucunda 8 Kasım 2017 tarihinde “Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği-Tmrt-der” Facebook sayfasında yüzlerce kutlama resminin paylaşılması sağlanmıştır.

Bugünkü etkinlikler kapsamında saat 12:30’ da atanamayan meslektaşlarımız için Abdi İpekçi parkında basın açıklamasından sonra, 8 Kasım Radyoteknoloji günü için Atamızın huzuruna çıkarak çelenk bıraktık. Törenin ardından Sağlık Profesyonelleri Platformu kurulması amacıyla 22 dernek ile bir araya geldik.

Bu toplantılar devam ederken kutlamaları organize etmeye yönetim kurulu olarak devam ettik. Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Facebook hesabında 14500 kişi bulunmaktadır. Daha önceki paylaşımlarda en yüksek beğeni sayısı 900’leri görmüş ve her zaman sessiz çoğunluğun harekete geçmesini rica etmiştik. Bu kutlama mesajları sebebiyle Facebook adresine giriş ve beğenilerin 8700’lere, diğer Facebook grupları ile birlikte bu rakamların 30 bin civarına ulaşması Radyoloji sayfalarının ne kadar aktif olduğunu ve takip edildiğini gösterdi. Bugüne kadar kutlamalar anlamında birçok meslek grubunun gölgesinde kalan “8 Kasım Radyoteknoloji Günümüz” ilk kez hak ettiği değeri en fazla gördüğü yıl olarak kayıtlarımıza geçti.

25 Kasım 2017 tarihinde Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği başkanlık seçimleri Ankara’da yapılacaktır.

Bu seçimlerde aday olup olmayacağımıza o gün karar vereceğiz.

Bununla birlikte 2 yıl süren başkanlığım döneminde birçok mücadelemiz ve başarılı işlerimiz oldu.

Atanamayan Sağlıkçılar için resmi makamlarla ve meclisteki milletvekilleirmiz ile  görüşmelerimiz oldu. OHAL sürecinde Ankara’da 4 etkinliğimiz yapılırken, özlük haklarımıza yapılan saldırılar için en sert tepkileri verdik. Bu çalışmalar devam ederken yılda 1200-1500 teknikere ücretsiz eğitimler organize edildi.

Ankara’da derneğimize ait bir ofis satın alınmasının gururunu yaşadık.

Bu işler içinde beni en çok mutlu eden hareketlerden birisi de 8 Kasım Radyoteknoloji Günümüzde yaptığımız etkinliklere olan ilgi ve katılım sayısı oldu.

Başkanlık seçimlerinde sonucun ne olacağını bilemiyorum ama bu 2 yıllık süreçte yaptığımız en güzel şey birlik ve beraberlik içinde hareket ederek gücümüzü herkese bu etkinlikler sayesinde göstermiş olmamızdır. Bu birlik ve beraberliği genele yaydığımız takdirde çok daha başarılı işler yapılacağına inanıyoruz.

Bu organizasyonlarda emeği geçen değerli hocalarımıza, tüm çalışma arkadaşlarımıza ve meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Barış Cavlı