Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.

38. Ulusal Radyoloji Kongresi


image_pdfimage_print

Değerli Meslektaşlarım,

Bir kongrede daha bir arada olmanın güzel beklentisi içerisindeyim. Derneğimizin yıllık olarak üyelerimize en kapsamlı bilimsel, eğitimsel, mesleki ve sosyal birlikteliği sağladığı etkinliğimiz olan 38. Ulusal Radyoloji Kongremiz bu yıl TÜRKRAD 2017 adı altında, 31 Ekim-4 Kasım 2017 tarihleri arasında, Sueno Deluxe Otel ve Kongre Merkezi, Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Bu yıl kongremizin bilimsel kurul başkanı Dr. Can Çevikol, Kongre Bilimsel Kurulu ile birlikte başarılı bir program hazırladılar. Bu yıl belirlenen iki ana konudan birisi “Sistemik Hastalıklar” diğeri ise “Tetkik Uygunluğu ve Algoritma”dır.

Katılımınızla zenginleşeceğine inandığımız kongremizde konu içerikleri sizlerden gelen geri bildirimlere göre belirlendi. Bu şekilde, kongre programımız içerisinde tam gün sürecek olan “Baş-Boyun Radyolojisi” ve “Kas-İskelet Radyolojisi” kursları yapılacaktır. Programda temel konuların yanı sıra güncel konulara ve yeni gelişmelere de yer ayrılacaktır. Konu başlıkları, ilgili konuya ait temel başlıklar ve daha spesifik ve ileri düzey başlıklar şeklinde iki seviyeli olacak şekilde planlanmıştır. Diğer yandan “olgu temelli” sunumların sayısı da arttırılacaktır.

Bu mesleğin üyeleri olarak bizler, uzmanlık eğitiminden pratiğine, üniversite ortamından özel sağlık sistemindeki çalışmalara kadar değişen geniş bir spektrumda, sağlık hizmetlerinin omurgasını oluşturan yüksek sorumluluk gerektiren bir faaliyetin içindeyiz. Bu şekildeki bir çalışma süreci, mesleki ve hukuksal birçok sorunu da yanında getirmektedir. Bu amaçla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kongremizde bu sorunlarımızın tartışıldığı ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü “Aramızda Konuşacaklarımız” oturumuna katılım ve katkılarınızı bekliyoruz.

Kongrelerin ana amaçlarından birisi de sosyal bütünleşmedir. Bu bağlamda, bir arada olabileceğimiz sosyal ve sportif etkinlikler için daha fazla zaman yaratmaya çalışacağız. Güzel bir kongrede bir arada olmak, kongremizi donanımlı ve doymuş olarak sonlandırabilmek dileğiyle,

Saygılarımla,
Dr. Tamer KAYA
Türk Radyoloji Derneği Başkanı

http://turkrad2017.org