Radyoloji Teknikeri, Radyoloji Teknisyeni, Radyoloji Teknikerleri, Radyoloji Teknisyenleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri

.


image_pdfimage_print

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Üyelik Durumu

Değerli meslektaşlarımız, derneğimiz 1995 yılında bir gurup radyoloji teknikerinin bir araya gelerek kurulmuştur. Derneğimiz kuruluşunda görev alan, bu konuda destek olan tüm meslektaşlarımızı saygı ile anıyoruz. Derneğimiz eski yönetim kurulu üyelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.tmrtder.org.tr/yonetim-kurulu/eski-yonetim-kurullari

Günümüzde sivil toplum kuruluşlarının etkin ve etkili olabilmesi, tüzel kişiliğin güçlü olabilmesi için dernek üyelerinin aidiyet duygusu, dernek için çalışma isteği önemlidir. Alanında en çok üyeye sahip ve en köklü dernek olan Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği kuruluşundan bu yana geçen 29  yılda üyelerinin desteği ile birçok eğitim, ulusal ve uluslararası kongre gerçekleştirmiştir.

Derneğimizin 30. yılında siz meslektaşlarımız ile daha da güçlü olacağız.

Derneğimiz bu süreçte çalışma hayatında sorun yaşayan meslektaşlarımızın yanında olmuş, her türlü hukuki süreçlerin takipçisi olmuştur. Mesleğimiz için önemli olan eğitim düzeyinin lisans seviyesine çıkartılması çalışmalarında sağlık bakanlık, meclis ve YÖK ile sürekli görüş ve istişarelere devam etmekte olup konunun takip edeni olarak çalışmaktadır.

Sivil toplum kuruluşlarının, kamuoyu oluşturabilmesi için üyelik sayısı çok önemlidir. Dernek üyeliğini bu anlamda çok önemsiyoruz. Üyelerimize ulaşabilmek daha yakın temas kurabilmek ve yeni meslektaşlarımızı üye olarak aramızda görmek istiyoruz. Bu konuyla ilgili olarak alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Gerekli kayıtlar İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Dernek Bilgi Sistem ( DERBİS) tarafından düzenlenmekte ve kontrol altında tutulmaktadır.

https://www.siviltoplum.gov.tr/dernekler-bilgi-sistemi-derbis

Dernek üyelerimizin elektronik sisteme kayıt ve kabul işlemleri dijital olarak yapılmaktadır. Ancak bazı üyelerimizin bilgi eksikliği nedeni ile bu iş ve işlemler tamamlanamamış DERBİS sistemine girilememiştir.

Yönetim kurulu olarak, üyelerimizin bilgilerini güncellemek sisteme dâhil etmek için sürekli  çalışma halindeyiz. Bu çalışmada kişi-üyemiz E-Devlet üzerinden dernek üyeliğini sorgulamalıdır.

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-dernek-uyeligi-sorgulama-ve-sonlandirma

E-Devlet Üzerinden yapılan sorgulamada kişi üye olarak görülmüyorsa iletişim kutumuzdan bizimle irtibata geçmesi gerekmektedir.

https://www.tmrtder.org.tr/iletisim

Güçlü dernek, siz meslektaşımız üyelerimizin katkısı ile olacak.  Bu bizim yarınlara bırakacağımız en değerli miras olacaktır.

07 Şubat 2024

Saygılarımızla

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği

Yönetim Kurulu